Ale!

100% Kashmir neule, ”ELLIE” – burgundi (Kopio)

59,00 119,00 

Ihana neule ”over size” pusero 100% kashmiria!

Lämmin ja pehmoinen, ihanan tuntuinen päällä, ei purista eikä kiristä, ja näyttää tosi hyvältä. Pusero ”valuu” päällä muotoonsa.

Tuotetunnus (SKU): Ei saatavilla/-tietoa Osasto:

Kuvaus

Tämä neule pusero on monikäyttöinen over size mallinen, kauniisti laskeutuva pusero 100% kashmiria. Puseron paksuus on juuri sopiva meidän kylmälle talvelle ja sen laatu on erinomainen.

Perusvärinä on vaalean harmaa, kaula aukko on v-mallinen, hihansuissa kauniisti resori normaalia ylemmäksi.

Varasto neuleen V- aukon syvyys n. 19cm, olka-helma pituus n. 66cm, kainalo-kainalo n. 70cm – huomio että puseron tarkoitus on olla suuri ja löysä, ei vartalon myötäinen. Hihat ovat täyspitkät ja hihansuut n. 13cm resoria.

Voit tilata tätä neule puseroa myös muissa väreissä, toisella kaula-aukolla, ja eri pituisena tai leveänä.

Mikäli puseron paino kasvaa muutoksia tehdessä, hintaakin tulee jonkin verran lisää. Kashmir-tuotteet hinnoitellaan pitkälti gramma hinnalla.

Toimitus aika tilaustuotteille on n. 3-4 viikkoa.

Lisätiedot

Vaatteen väri

Burgundi, Harmaa, Petroli, Vaaleanharmaa, Musta

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.